Õpetajad

2020/21 hooajal õpetavad stuudios klassikalist India tantsu bharatanatyam‘it Helen Geršman, Ruth Maria Roosi-Ott ning Jekaterina Ganina.

Helen Geršman

Helen Geršman alustas India tantsuga 6-aastaselt Pille Roosi juures. Paari pausi järel naases Helen stuudiosse 1999. aastal. Sellest ajast peale on ta täiendanud end õpetajate Syed Sallauddin Pasha, Malini Srinivasani ja Ipshita Rajeshi kursustel ja eratundides Eestis, Shalini Shivashankari ja Padmaja Sureshi kursustel Lätis, Anusha Subramanyami kursustel ja eratundides Eestis, Lätis ja Soomes ning Nandini K. Mehta kursustel Indias. 2005. aasta kevadel tegi Helen India tantsu kontsert-eksami arangetram’i. 2013. aastal käisid stuudio tantsijad Heleni juhendamisel Indias Bangalore’is klassikalise India tantsu festivalil „Kalanadam“ esinemas, kus Helen ise esitas kaks soolonumbrit.


Ruth Maria Roosi-Ott

Ruth Maria Roosi-Ott tantsis aastatel 1995–2000 stuudio esimeses lasterühmas. 2011. aastal naasis ta India tantsu juurde ning 2012. aastal osales Londonis Bharatiya Vidya Bhavani suvekoolis. Ta on täiendanud end Malini Srinivasani ja Ipshita Rajeshi kursustel ja eratundides Eestis, Janaki Rangarajani, Shalini Shivashankari ja Parshwanath Upadhye kursustel Lätis, Nandini K. Mehta kursusel Indias, Surya N. Rao kursustel ja eratundides UKs ja Indias ning Anusha Subramanyami kursustel ja eratundides UKs ja Eestis. Aastatel 2012–2017 juhendas Ruth Maria Amrita lasterühma, alates 2013. aastast ka täiskasvanuid. Lisaks teeb ta kursusi Tartu tantsijatele ning on käinud õpetamas ka Lätis, Soomes ja Portugalis.


Jekaterina Ganina

Jekaterina Ganina tegeleb bharatanatyam’iga alates 1995. aastast Pille Roosi käe all. 1998. ja 1999. aastal juhendas ta stuudios venekeelset rühma. 1999. aastal osales ta Londonis Bharatiya Vidya Bhavani suvekoolis Leela Ramanathani tundides ning astus üles suvekooli lõppkontserdil. Alates 2010. aastast tantsib Jekaterina Amrita stuudios Helen Geršmani juhendamisel. 2012. aasta talvel tegi ta India tantsu kontsert-eksami arangetram’i. Jekaterina on täiendanud end ka Malini Srinivasani ja Anusha Subramanyami kursustel Eestis. Alates 2018. aasta sügisest juhendab ta taas Amritas venekeelset rühma.